Locuitorii mai multor zone din Valu lui Traian rămân sâmbătă fără curent electric

pană de curent electric
Pană de curent. FOTO pexels.com

Primăria Valu lui Traian anunță o nouă întrerupere de curent electric sâmbătă, 29 noiembrie, în intervalul orar 08:00 – 16:00. Afectați de pana de curent vor fi locuitorii de pe străzile: Mihai Eminescu, Mihail Kogălniceanu, București, dar și locuitorii din Valea Seacă, Grădiniță, Școală și Biserică.

Reprezentanții Rețele Electrice Dobrogea informează, prin intermediul autorităților locale, că întreruperea furnizării energiei electrice este impusă de o serie complexă de lucrări de modernizare efectuate la instalațiile care deservesc localitatea.

În ultima săptămână, compania care se ocupă de furnizarea curentului electric a desfășurat zilnic lucrări de creștere a eficienței rețelelor, fapt care a impus întreruperea furnizării electricității în Valu lui Traian pentru diferite intervale de timp.

Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.

Publicația Vălureni, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.

Informațiile de pe valureni.ro sunt obținute din surse publice și deschise.

Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*